Оголошення

Новини

Про стан атмосферного повітря Києва за період 31 березня – 6 квітня


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря столиці за даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
 
Від 31 березня по 6 квітня 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
- завислих речовин – у 1,3-2 рази на Бессарабській площі та проспекті Перемоги;
- діоксиду сірки – у 1,1-2,6 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;  
- оксиду вуглецю – на всіх постах без перевищень (на рівні ГДК - на пpосп. Пеpемоги, 98/2);
- діоксиду азоту – у 1,7-4,5 рази  на усіх інших постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.
 
Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при спалюванні вугілля, мазуту, дизпалива, газу у теплоенергетичних та опалювальних установках (сміттєспалювальні заводи, теплоелектростанції та котельні, опалювальне обладнання в житлових будинках) та у двигунах внутрішнього згорання автомобілів (80% всіх викидів в атмосферне повітря міста.
 
Порівняно з попереднім тижнем забруднення атмосферного повітря залишилось на тому ж рівні.  
 
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у Києві метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.
Автор: Редактор від 06.04.2020