Оголошення

Новини

Про стан атмосферного повітря Києва 17-30 березня


Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві постійно проводить аналіз якості атмосферного повітря столиці за даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.
 
Станом від 17 по 30 березня 2020 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:
 
- завислих речовин – у 1,3 рази на Бессарабській площі та проспекті Перемоги;
- діоксиду сірки – у 1,3-2,6 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень гранично допустимих концентрацій;  
- оксиду вуглецю – перевищення на проспекті Перемоги;
- діоксиду азоту – у 2-6,5 рази - на усіх інших постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.
 
Порівняно з попереднім тижнем забруднення атмосферного повітря залишилось на тому ж рівні.  
 
Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при спалюванні вугілля, мазуту, дизпалива, газу у теплоенергетичних та опалювальних установках (сміттєспалювальні заводи, теплоелектростанції та котельні, опалювальне обладнання в житлових будинках) та у двигунах внутрішнього згорання автомобілів (80% всіх викидів в атмосферне повітря міста).
 
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у м. Києві метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.


Автор: Редактор від 30.03.2020