Оголошення

Новини

Як обрати якісні та безпечні свіжі квіти


У день усіх закоханих начальник відділу контролю у сфері торгівлі Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Ірина Мазепа підготувала кілька порад, які дозволять обрати якісні і свіжі квіти до свята.
 
Перед покупкою квітів, необхідно звернути увагу на безпосередні умови їх зберігання у торгівельній мережі. Чи витримано температурний режим. Чи достатньо води. Вази, у яких пропонуються до продажу квіти, мають бути просторими, так процес гниття буде проходити повільніше. Дві третини довжини стебел повинні бути опущені у воду.
 
«Від придбання квітів, які реалізуються під прямим сонячним промінням, квітів з обрізаним листям, зі зламами, або з несвіжим зрізом по краю стебла краще утриматись. Оскільки є значно великий ризик того, що після придбання він зів’яне вже наступного дня», – радить Ірина Мазепа.
 
Уникайте покупки готових композицій, адже не відомо, коли саме їх було зібрано. Краще нехай букет квітів зберуть безпосередньо при вас з вподобаних і обраних саме вами кольорів.
 
Купуючи квіти, зверніть увагу чи є на пелюстках тріщинки або плямочки. Листочки мають бути блискучими, насиченого зеленого кольору. Опущені донизу листочки вказують на те, що квітка не свіжа.
 
Багато споживачів вважають, що краще купувати квіти у нерозкритих бутонах. Але не спокушайтеся, зазвичай так виглядають рослини, які зрізали не давши їм дозріти, тому такі квіти можуть ніколи не розпуститися повністю. Варто купувати квіти, голівки яких розкриті наполовину або трішки більше половини.
 
Перед покупкою прощупайте бутон біля початку стебла, якщо він пружний, еластичний, значить квітка хороша і свіжа. Ще є один особистий секрет як визначити свіжість зрізаних квітів від Ірини Мазепи: «Візьміться за стебло і легенько потрясіть квітку, якщо пелюстки дуже легко ворушаться і не еластичні, то бутону залишилося жити близько доби. При відгинанні пелюсток, вони повинні повертатися назад – це говорить про те, що квітка свіжа і жива, таку можна сміливо купувати».
 
Звертайте також увагу на те, чи є у квітки крайні зовнішні трохи деформовані пелюстки, так звана «сорочка», яка захищає квітку від пошкоджень і підтримує сам бутон. Разом з тим, уважно придивіться до зрізу квітки: почорнілий зріз із сухими контурами свідчить про те, що вона давно стоїть у магазині, а значить не свіжа.
 
Слід знати, що коли квіти не свіжі, продавцями свідомо відривають «сорочку» та «зів’ялі пелюстки» з квітки. Цим вводять споживачів в оману.  Щоб бутон не розвалився, продавці формують букети, обв’язуючи кожну квітку окремо яскравою стрічкою або папером та покриваючи самі бутони лаком з блискітками. Такі пристосування в букеті мають Вас насторожити.
 
Продовжити життя квітів у домашніх умовах
 
Щоб квіти після придбання простояли довше, необхідно щодня укладати їх на 2-3 години у ванну з водою, але щоб вода покривала лише стебла і листки. Не слід допускати попадання води в сам бутон, інакше він почне гнисти.
 
Варто уникати, щоб ваза з букетом стояла на столі біля вази з фруктами, оскільки етилен, який виділяється з фруктів буде сприяти швидкому старінню бутонів.
Автор: Редактор від 14.02.2020