Оголошення

Новини

У Києві відбувся міжнародний семінар ФАО


У рамках регіонального проекту «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах» (для України, Молдови, Білорусі та Вірменії) 19-20 грудня 2016 року в Києві пройшов перший семінар для вітчизняних фітосанітарних інспекторів на тему «Основні вектори сталої та ефективної роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для забезпечення потреб країни в галузі захисту і карантину рослин».

Захід, що був проведений під егідою ФАО, зібрав державних фітосанітарних інспекторів зі всієї країни. У його роботі взяли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби України, Державної регуляторної служби України, Української Зернової Асоціації, ВГО «Фумігаційна асоціація», Фітосанітарної асоціації України, Асоціації «Укрсадпром», Європейської Бізнес Асоціації, Міжнародної Фінансової Корпорації.

З привітальним словом до учасників семінару звернулась Ольга Трофімцева – Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції. Від імені Держпродспоживслужби виступив Андрій Челомбітко – заступник Директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва.

У свою чергу міжнародний консультант ФАО з рослинництва і захисту рослин Артур Шамілов під час своєї презентації зробив загальний огляд діяльності регіонального бюро ФАО, можливостей надання технічної допомоги Україні в пріоритетних галузях АПК, а також і ознайомив присутніх з цілями даного регіонального проекту, основними напрямками його роботи і зобов’язаннями країн-учасників.

Учасники семінару також ознайомилися із фітосанітарним законодавством ЄС. представник Міністерства сільського життя Естонії Ольга Лаврентьєва представила доповідь, в якій основними векторами були такі теми: особливості фітосанітарного регулювання в ЄС; переваги діючої системи фітосанітарного контролю в ЄС; основні зміни, які відбулися в Директивах ЄС у сфері фітосанітарії та проекти ЄС.

Крім цього, з доповіддю про сучасний стан фітосанітарії в Україні виступив Вадим Чайковський.

Роботу другого дня розпочав голова Робочої групи Міжнародної конвенції захисту рослин (МКЗР) з питань електронної фітосанітарної сертифікації (E-Phyto) – Ніко Хорн. Він висвітлив актуальну для України тематику щодо розробки і впровадження електронних фітосертифікатів. Зокрема, пан Хорн ознайомив присутніх на семінарі з основними принципами електронної системи фітосанітарної сертифікації, її переваги і недоліки а також перспективи впровадження в країнах-партнерах. Окремо Ніко Хорн розповів про досвід використання E-Phyto в Нідерландах та інших країнах ЄС і світу, а також досягнення МКЗР в сфері електронної сертифікації.

Ольга Лаврентьєва, в рамках роботи семінару, представила також декілька надзвичайно актуальних для вітчизняних фітосанітарів щодо нотифікаційних повідомлень. А саме:
  • Процедура повідомлень і оформлення нотифікацій відповідно до МСФЗ №13;
  • Система заходів, які здійснюються у випадку отримання нотифікаційного повідомлення;
  • Порядок здійснення розслідувань причин порушень фітосанітарних вимог країн-імпортерів;
  • Роль фітосанітарних інспекторів країн ЄС в розгляді, оформленні і розслідуванні нотифікаційних повідомлень.

Усі учасники семінару брали активну участь в обговоренні презентацій, задавали питання та розповідали про досвід застосування висвітлених на семінарі питань в практичній роботи вітчизняних фахівців. Особливо великий інтерес та активну дискусію викликали теми щодо застосування фітосанітарного законодавства ЄС та нотифікаційних повідомлень.

Присутні відзначили важливість проведення заходів такого рівня для розвитку вітчизняного фітосанітарного законодавства та загального підвищення фітосанітарного потенціалу України.

На завершення семінару організатори і учасники наголосили на великому значенні регіонального проекту «Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах»з огляду на практичну зорієнтованість чотирьох національних фітосанітарних служб, підвищення ефективності роботи Держпродспоживслужби в напрямку фітосанітарії.Автор: admin від 21.12.2016