Виробник
Жовта гарячка ендемічна для тропічних районів Африки та Південної Америки. В зоні ризику знаходяться 44 країни, що розташовані в цих країнах (33 в Африці, 11 в Південній Америці). Вважають, що в Африці в теперішній час ризик захворювання жовтою гарячкою загрожує 610 млн. осіб. Таким чином жовта гарячка повернулась і в умовах урбанізації Африки, загроза крупних епідемій стає все найбільш імовірною. За оцінками ВООЗ, ця хвороба, що легко передається , може інфікувати біля третини міського населення.
Протягом 2006 року національні служби здоров’я 6-ти країн Африки (Камерун, ЦАР, Кот-Дівуар, Гага, Гвінея, Малі) та 4-ох країн Південної Америки  (Болівія, Бразилія, Колумбія, Перу) повідомили про 114 підтверджених випадків жовтої гарячки, в т. ч. про 58 летальних. Експерти ВООЗ вважають що дійсна кількість захворювань значно вище зареєстрованих випадків захворювання через низький рівень медичного забезпечення та відсутність ефективної системи епідеміологічного нагляду.
З 2007 року діє спеціальна кампанія імунізації в 12-ти західно-Африканських країнах з високим ризиком епідемії хвороби.
За даними ВООЗ для попередження розповсюдження інфекції та виникнення епідемії, охоплення імунізацією проти жовтої гарячки повинно бути не менше 60%-80%. В теперішній час для країн Африки, у зв’язку з ростом та поширенням внутрішньої міграції, імунізація набуває вирішального значення.

Жовта гарячка - одна з інфекцій, що регламентується новими Міжнародними медико-санітарними правилами (2005) і є проявом надзвичайної ситуації.
Вакцинація проти жовтої гарячки необхідна для всіх мандрівників, що відвідують ендемічні райони, а також при виїзді з районів, де існує ризик передачі інфекції.
Медичні власті держави, на території якої присутні переносники жовтої гарячки, можуть вимагати, щоб особа, що здійснює поїздку з ендемічного району та не має дійсного свідоцтва про вакцинацію проти жовтої гарячки, була підвергнута карантину до моменту вступлення в дію свідоцтва або на період 6-ти днів з дати можливого останнього контакту з інфекцією. При наявності свідоцтва і вступлення його в дію в термін раніше 6-ти днів термін карантину призупиняється.
Зареєстровані значні епідемії жовтої гарячки з високою летальністю – з 1793 по 1900 роки перехворіло біля 500000 осіб. Понад 10000 людей померло в роки будівництва Панамського каналу. Будучи завезеною до Європи хворими людьми та комарами, жовта гарячка викликала епідемії в Іспанії, Португалії, Франції, Англії, Італії.
Проти цієї вірусної хвороби, що є природно-вогнищевою і реєструється в основному в джунглях Африки та Південної Америки, де є комари-переносники збудника, єдиним захистом є щеплення. Тому особи, що виїжджають в країни, де реєструються осередки жовтої гарячки, до виїзду отримують щеплення вакциною проти жовтої гарячки. Якщо щеплення не було зроблено, особа, яка не була затримана на кордоні, в епідемічній країні проходить карантин протягом 9 днів в спеціально засічених приміщеннях.