Виробник

На сьогоднішній день майже третина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами та масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД та туберкульоз.

Можливі шляхи зараження вірусним гепатитом “В”:

 1. Різноманітні немедичні втручання з використанням нестерильних інструментів: косметичні процедури, що супроводжуються пошкодженням шкіряних покровів і контактом з кров'ю - пірсинг, татуювання, обрізання, гоління, голкорефлексотерапія, манікюр, педикюр, проколювання мочки вух та ін.; внутрішньовенне введення наркотиків одним нестерильним шприцом .
 2. Медичні втручання (стоматологічні послуги, переливання крові, оперативні хірургічні та інші втручання з використанням інструментів, забруднених кров'ю хворого чи носія).
 3. Побутовий шлях (при спільному використанні бритв, манікюрних наборів і зубних щіток, коли щітка забруднена інфікованою кров’ю, що може стати причиною інфікування).
 4. Статевий шлях (як при гетеросексуальних, так і   гомосексуальних контактах).
 5. Передача вірусу від інфікованої матері до дитини через плаценту, під час пологів та після пологів.
Якщо грубо порушуються санітарні норми, то місцем інфікування може стати будь-який кабінет, де проводяться медичні маніпуляції або інші процедури, в ході яких можливий контакт з кров'ю.

Важливо знати!

    Вірусний гепатит В не передається повітряно-краплинним шляхом (при розмові, чханні, із слиною), при потисканні рук хворої людини, при користуванні загальним посудом, їжею чи напоями. Передача інфекції в побуті обов'язково відбувається шляхом попадання частинок крові від хворого або носія іншій особі при пошкоджених шкіряних покровах (рани, мікротравми, тріщини) або через забруднені кров'ю спільні прилади для гоління, зубні щітки, рушники, мочалки та ін. Хворі та носії вірусу не повинні бути ізольованими від членів сім’ї і суспільства, їм не потрібно створювати особливі умови праці, обмежувати або відстороняти їх від навчання, догляду за дітьми тільки тому, що вони інфіковані.

Що потрібно робити, щоб уникнути інфікування 

 1. Ніколи не користуватися чужими бритвами, станками, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи.
 2. Медичні працівники повинні дотримуватись техніки безпеки при роботі з гострими предметами, при проведенні медичних маніпуляцій використовувати рукавички, отримати щеплення проти вірусного гепатиту В.
 3. Якщо ви прийшли в будь-який медичний заклад, дивіться, щоб всі потенційно небезпечні маніпуляції проводилися інструментами одноразового використання.
 4. Добре подумайте перед тим, як піти і зробити татуювання або пірсинг, дивіться куди і до кого ви йдете. Перед виконанням цих маніпуляцій майстер повинен добре вимити руки з милом, обробити їх антисептиком, одягнути рукавички одноразового використання.
 5. При відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок.
 6. При відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички.
 7. Необхідно уникати процедур з використанням предметів, необроблених дезінфікуючими засобами.
 8. Сьогодні тільки лікарі можуть реально захистити своїх пацієнтів від інфікування вірусами гепатитів, рекомендуючи їм отримати профілактичне щеплення проти гепатиту В. Вакцина проти гепатиту В безпечна та ефективна. На даний момент усіх дітей в Україні, починаючи з моменту народження, безкоштовно щеплюють проти гепатиту В. Не відмовляйтесь від щеплення, оскільки воно є найефективнішим методом профілактики цієї небезпечної хвороби!!!
 9. Уникайте безладних статевих зв'язків.