Оголошення

Новини

Інформуємо щодо нового коронавірусу


За даними Державної установи "Київський міський лабораторний центр МОЗ України" щодо випадків пневмонії у Китаї, Таїланді, Японії та Південна Корея, спричиненого новим коронавірусом (далі - nCoV) інформуємо про наступне.

Станом на 22 січня 2019 року згідно з звіту Європейського центру по контролю та профілактиці захворювань в м. Ухань (провінція Хубей, Китай) та інших провінціях Китаю, а також Таїланді, Японії, Південній Кореї та США було зареєстровано 448 лабораторно-підтверджених випадків nCoV, в тому числі 9 летальних.
441 випадок було зареєстровано в різних провінціях Китаю, з них - 102 випадки з тяжким перебігом. В цілому - 2 197 близьких контактів було виявлено в Китаї, 1 394 з яких перебувають під медичним спостереженням. Серед захворілих - 15 випадків припадають на медичний персонал, який контактував із хворими. Чотири випадки nCoV було повідомлені у Таїланді, 1 випадок Японії, 1 у Південній Кореї та один - у США.
Інкубаційний період 2019-nCoV коливається за даними спостережень від 2 до 12 діб (в середньому - 7 діб).
Зважаючи на наявну на даний момент інформацію, Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань вважає, що: потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу 2019-nCoV є високим; подальше його розповсюдження по світу є дуже вірогідним; на даний момент часу, для осіб, що подорожують з Європейського Союзу та Європейської Економічної Зони (ЄС/ЄЕЗ) до м. Ухань присутній середній рівень можливості інфікуватися новим коронавірусом; в цей самий час рівень ризику занесення випадків є значно вищим у тих країнах, що мають набагато більшу кількість осіб, котрі подорожують з та в м. Ухань (наприклад, країни Азії); в той самий час, вірогідність того, що завезений випадок до ЄС/ЄЕЗ буде виявлено знаходиться на середньому рівні; прихильність до практик належної профілактики та контролю інфекцій, а особливо в установах охорони здоров’я ЄС/ЄЕЗ, надасть змогу знизити до мінімуму вірогідність розвитку ситуації, коли звітований випадок, що на пряму пов’язаний з м. Ухань, призведе до появи будь-яких вторинних випадків вже на території ЄС/ЄЕЗ.
В м. Києві вживаються заходи щодо недопущення завезення та розповсюдження нового коронавірусу.
Рекомендації щодо нового коронавірусу знаходяться за посиланням на сайті МОЗ України.
Автор: Редактор від 23.01.2020