Оголошення

Новини

За І півріччя 2019 року накладено штрафів на суму 1 406 228 грн за порушення вимог законодавства про харчові продукти


З метою здійснення державного контролю за безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, здоров'ям та благополуччям тварин спеціалістами відділу за І півріччя проведено 552 перевірки суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на території міста, з них 424 позапланових та 128 планових.

За наслідками перевірок в І півріччі видано 295 приписів про усунення недоліків, складено 28 протоколів про порушення вимог законодавства про харчові продукти, прийнято 38 рішень про відкликання/вилучення з обігу харчових продуктів, 30 рішень про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів. Також винесено 38 постанов про притягнення до відповідальності за порушення вимог законодавства про харчові продукти. Загалом накладено штрафів на суму 1 406 228 грн.

Що стосується звернень громадян, то за І півріччя їх надійшло - 303 скарги з яких — обґрунтованих - 178;
безпідставних, про що повідомлено заявника -125.

Також під час заходів державного нагляду проводився відбір зразків продукції, сировини та змиви для проведення лабораторних досліджень. Всього відібрано 64 зразки з них,
  • при планових заходах – 11
  • при позапланових заходах -53.
Крім того, при проведені сезонних та сільськогосподарських ярмарків протягом 2019 року були присутні спеціалісти управління, які проводили спільну роботу з організаторами ярмарок з особами, які здійснюють реалізацію продукції на наявність супровідних документів на продукцію, вимоги до маркування, терміни придатності продукції, санітарний стан робочих місць, дотримання температурних режимів та інше, проводили роз’яснювальну роботу тощо.

Під час ярмаркових заходів здійснено збір інформації на 43 ярмарках, проведено інспектувань 11, складено приписів 11, винесено рішення про (тимчасове) зупинення діяльності 1, винесено рішення про вилучення продукції з обігу 1, складено 7 адміністративних протоколів, винесено постанов 1, а також проводилась роз’яснювальна робота серед торгуючих на сезонних та сільськогосподарських ярмарках.

Рішенням ДНПК від 21.05.2019 заборонено реалізацію швидкопсувної продукції на ярмарках м. Києва при настанні середньодобової температури повітря 15° С. Фактично, організаторами та розпорядниками ярмарок зазначене Рішення часткову не виконується.
Автор: pressa від 12.08.2019   |  Оцінка