Оголошення

Новини

За 12 місяців 2018 року відділом ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві було проінспектовано 544 одиниці продукції


Всього за 12 місяців поточного року відділом ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві було проінспектовано 544 одиниці продукції у 305 суб’єктів господарювання. Крім того, протягом 12 місяців 2018 року, з метою встановлення якісних показників продукції, відділом ринкового нагляду проведено відбір 299 зразків продукції на загальну суму 214,7 тис. грн, а саме:
  • 89 зразків освітлювальної апаратури та електричного обладнання;
  • 48 зразків мийних засобів;
  • 131 зразку іграшок та 31 одиниця дитячого одягу.
Слід навести деякі приклади характерних порушень, які виявлені в ході проведених випробувань, а саме:
  • Дитячі брязкальця не відповідають вимогам нормативних документів за показником рівня звукового тиску, оскільки іграшка розповсюджує звук, що завдає шкоду слуху дитини.
  • Іграшки Лук зі стрілами не відповідають за показниками випробування розтягуванням та випробування обертальним моментом, а саме: ударною поверхнею снаряду є присоска, яка під час проведення випробувань повністю проходить через шаблон. Під час проведення випробувань присоска відділяється від снаряда, що може травмувати дитину.
  • Інфрачервоні обігрівачі, під час експлуатації яких існує ризик виникнення пожежі, оскільки прилади стають джерелом вогню. В ході випробувань встановлено, що стійкість обігрівача недостатня: на площині, що має нахил 15◦, прилад перекидається. В маркуванні відсутнє застереження про можливу небезпеку встановлення приладу на поверхню навіть з незначним нахилом, крім того прилад не марковано попереджувальним написом «ЗАСТОРОГА! Накривати не можна».
  • Комплекти для хлопчиків (шорти+футболка) - не відповідають за показником маркування нормативним документам, а саме: не зазначено фірмове найменування, адресу виробника, не позначено стандарт або технічний документ, обов’язковим вимогам якого відповідає виріб, не зазначено розміри, сировинний склад, дата виробництва, маркування надано російською та англійською мовами, В маркуванні штанів при позначенні назви волокна застосовується назва «5% LYCRA», назва волокна «лайкра» не передбачена вимогами чинних нормативних документів. Фактичні значення вмісту складників сировинного складу на сорочці не відповідають зазначеному в маркуванні. Виріб складається з двох виробів, які мають різний склад волокна.
За період січень - грудень 2018 року застосовано штрафних санкцій до 135 суб’єктів господарювання на суму 2 млн 373 тис. грн, стягнуто в бюджет – 882,9 тис. грн.
Автор: pressa від 07.02.2019