Оголошення

Новини

Фахівцями відділу ринкового нагляду знайдено непродовольчі товари, які не відповідають вимогам нормативних документів


Відділом ринкового нагляду протягом 4 кварталу 2018 року було відібрано на лабораторні дослідження 131 зразків іграшок та 89 зразків електротоварів у суб’єктів господарювання в м. Києві. Випробування проводились в Державному підприємстві «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів».

Серед продукції, відібраної фахівцями управління, слід зазначити деякі товари, які не відповідають вимогам нормативних документів, а саме:
  • Електрочайник ELENBERG KP 7102 - не відповідає вимогам нормативних документів, оскільки інструкція не містить суттєві застереження щодо безпечного використання приладу та умов його чищення, а також відсутня інформація щодо дій споживача у разі пошкодження шнура живлення.
  • Настільна лампа Magnum NL - не пройшла випробування, оскільки на її корпусі не промарковано символ класу захисту, немає інструкції з додатковою інформацією, не вказана температура довкілля, за якої допускається використання світильника, маркування не стійке до стирання шматком тканини, змоченим водою, після випробувань його не можна розпізнати, світильник не стійкий до перекидання, при нахилі 6◦ світильник перекинувся.
  • Керамічна електронагрівальна панель TEPLOCERAMIC TC 395 Black - не відповідає вимогам нормативних документів, а саме: прилад не марковано попереджувальним написом, маркування не видно після встановлення приладу, затискач уземлення не позначено умовною позначкою, в тексті інструкції не викладені заходи з безпечного користування, випробувальний щуп з дротом проникає в отвори й має доступ до струмопровідних частин клемної колодки, пази без додаткових засобів захисту, у разі вислизання шнура з вузла кріплення натягування проводу уземлення відбувається раніше, ніж натягування струмопровідних проводів.
  • Іграшка дерев’яна, виробник: SMYK S.A., Польща 2016 в ході випробування встановлено, що іграшка не має попередження щодо передбачуваного використання іграшки, яке зумовлено її функцією, розміром та характеристиками; слово «Увага» або «Попередження» відсутнє; на паковання іграшки не нанесені найменування й адреса імпортера (постачальника), національний знак відповідності відсутній.
  • М’яка іграшка Cute Walking Pets, виробник: SMYK S.A., Польща являється небезпечною, оскільки в результаті випробувань м’який наповнювач виявився нестійким до горіння, що не відповідає вимогам нормативних документів.
  • Дитяча іграшка «Брязкальце м’яка гантелька», ТМ BeBeLino, виробник: ТОВ «Паритет-Тойс», дата виробництва: 01.18 не відповідає за показником рівень звукового тиску вимогам нормативних документів, оскільки в ході експлуатації брязкальце видає звук, який являється дуже гучним для немовляти.
  • Аналогічні порушення виявлені під час випробування дитячої іграшки «Набір для ванної кольорові рибки» TM TOYSLAB; ТОВ Паритет Тойс не відповідає рівень звукового тиску, геометрична форма певних іграшок, випробування розтягуванням (загальне), випробування обертальним моментом та випробування іграшки (компонентів іграшки) в циліндрі для дрібних частин не відповідає.
Автор: pressa від 11.01.2019