Оголошення

Новини

Рекомендації Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві щодо вибору продукції новорічного характеру


Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, тому слід дуже уважно та відповідально підходити до вибору новорічних ялинок, ялинкових прикрас, освітлювальної техніки, піротехнічних виробів, бенгальських вогнів, свічок, хлопавок та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового року та Різдва.

При виборі штучних ялинок треба звертати увагу на наявність інформації, зазначеної на маркуванні, як того вимагають вимоги передбачені ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів» та Технічним регламентам на той чи інший вид продукції. Безпечніше віддати перевагу моделям, які мають інформацію щодо виробника, представника виробника на Україні, дату виготовлення, протипожежне просочення, інструкцію з експлуатації, вікові обмеження «не використовувати віком до», умови ефективного та безпечного використання. При зовнішньому огляді на дотик, ялинка не повинна осипатися, мати міцний каркас. Має бути інформація про те, що товар з якісних матеріалів, не має у складі заборонених речовин, які можуть спричинити отруєння.

Особливу увагу необхідно звертати на електричні вироби для штучних ялинок, вони мають бути сертифікованими з електробезпеки. Кожен продавець на вимогу споживача має підтвердити якість виробів новорічного асортименту документами, що підтверджують їх якість та безпеку (сертифікатами відповідності або деклараціями про відповідність). В разі якщо маркування на товарі щодо країни походження такого виробу та документи про якість та безпеку відсутні, слід від придбання таких прикрас та новорічної освітлювальної техніки утриматися.

Придбання несертифікованої продукції та продукції без інструкції з експлуатації може спричинити пожежу та нести пряму загрозу для життя людей. Нагрівання шнурів до гірлянд, миготіння лампочок, іскріння говорить про неналежну якість придбаної продукції. Підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися лише за допомогою штепсельних з'єднань.

Відносно ялинкових прикрас, вони не підлягають обов’язковій сертифікації та на них має бути висновок державної санітарно епідеміологічної експертизи. Вони не є іграшками, тобто не призначені для гри. Краще не купувати прикраси на стихійних ринках. Продукція невідомого виробника загрожує усіма можливими небезпеками: від гострих кутів до миш’яку у складі іграшок. Перед покупкою ялинкової прикраси варто звернути увагу на її механічні та фізико хімічні властивості, чи не має надто гострих кутів об які можна поранитися.

Найбільше застережень існує щодо піротехнічних виробів. Їх заборонено продавати без спеціального дозволу. І недарма неякісний феєрверк може перетворити свято на горе. Тому не слід ризикувати, а варто купувати піротехніку лише у магазинах, що забезпечують і завезення якісного товару і його правильне зберігання. І звичайно мають бути правила користування, яких слід дотримуватися.

Більше цінуються іграшки, виготовлені вручну, бо вони з усіх сторін гладенькі, виготовлені на конвеєрі мають шви. Блискучі скляні іграшки міцніші за матові, бо вкриті шаром рідкого срібла. Українські виробники не поступаються закордонним. Навпаки мають якість набагато краще ніж закордонні, особливо країни походження Китаю.

У свою чергу, Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві здійснює постійний нагляд та контроль за даним видом продукції новорічного асортименту. При проведенні заходів державного нагляду (контролю) відбираються зразки на лабораторні дослідження ДП «Укрметртестстандарт» для перевірки їх якості та безпечності на предмет того який товар новорічного асортименту реалізується на полицях роздрібних мереж м. Києва.




Автор: pressa від 06.12.2018