Оголошення

Новини

Відділом ринкового нагляду застосовано штрафних санкцій до суб’єктів господарювання на загальну суму 1 млн 344 700 грн.


Відділом ринкового нагляду за 9 місяців 2018 року проведено 217 заходів державного нагляду (контролю) перевірки характеристик продукції. З них: 14 планових, відповідно до квартальних планів перевірок на 2018 рік та 203 позапланових виїзних заходів на підставі оперативних оповіщень про продукцію Держпродспоживслужби України в частині невідповідності вимогам Технічних регламентів.

Відносно 70 суб’єктів господарювання фахівцями відділу ринкового нагляду вживаються заходи щодо розшуку місця діяльності зазначених суб’єктів з метою встановлення всього ланцюга постачання відповідної продукції на споживчий ринок України.

Перевірці підлягала наступна продукція: електропобутові товари, освітлювальної апаратури електронна апаратура, продукція дитячого призначення, мийні засоби, іграшки,
омивачі та інші групи товарів.

Всього проінспектовано 293 одиниць продукції у 115 розповсюджувачів та у 88 суб’єктів, які ввели цю продукцію в обіг. Кількість одиниць перевіреної продукції щодо якої виявлені порушення складає 193 одиниць.

За результатами перевірок щодо 193 одиниць продукції прийнято обмежувальні (корегувальні) заходи, а саме винесено:
  • 95 рішень про усунення формальної невідповідності;
  • 71 рішень про приведення продукції у відповідність до вимог Технічних регламентів;
  • 71 рішень про тимчасову заборону продукції на споживчому ринку;
 
  • 9 рішень щодо заборони надання продукції ринок України.

Протягом 9 місяців 2018 року відділом ринкового нагляду застосовано штрафних санкцій до 98 суб’єктів господарювання на загальну суму 1 млн 344700 грн.

Серед продукції, перевіреної фахівцями управління, слід зазначити деякі товари, які не відповідають вимогам нормативних документів, а саме:

1) Лампа світлодіодна IKEA LEDARE (ЛЕДАРЕ) Е14 400 лм, виробник Китай, не має маркування та інструкції для споживачів, відсутній захист від небезпек, що можуть виникнути внаслідок використання, у зв’язку з чим обладнання не може функціонувати за призначенням.

2) Дитяча музична іграшка "Труба", арт.140023, виробник Китай, - за показником довговічність губних іграшок не відповідала вимогам нормативних документів і не може використовуватися для дитячих забав.

3) Іграшка дитяча ПІСТОЛЕТ з присосками, не відповідала вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, а саме: пістолет розроблений та виготовлений таким чином, що становить ризик, пов’язаний з його використанням і спричинений рухом частин з виділенням кінетичної енергії.

4) Електрочайник SATORISSK-5050, арт. 391843 не відповідав вимогам Технічного регламенту, а саме: один з дренажних отворів підставки має діаметр менш як 5 мм, другий закритий маркувальною табличкою, приладовий з’єднувач не витримує навантаження, що відбувається за умов нормальної експлуатації.
Крім того, в інструкції з експлуатації відсутні вказівки, що прилад можуть використовувати діти від 8 років і старше, якщо вони перебувають під наглядом батьків, що прилади можуть використовувати особи з обмеженими фізичними, сенсорними здібностями, тощо.

7) Омивач для скла WISSOWINROWAN -15, арт. 394823; Омивач ECOKRAFT -20 4Л, 379588, Омивач для скла зимовий ECOLUX 394364 не відповідали вимогам Технічного регламенту мийних засобів, а саме: адреса та номер телефону, за якими споживачі можуть одержати технічний опис інгредієнтів цих мийних засобів в маркуванні відсутні.
Вся продукція включена до Плану здійснення ринкового нагляду на 2019 рік віднесена до підвищеного ступеня ризику.
Автор: pressa від 26.11.2018