Оголошення

Новини

Оновлена інформація щодо перевірки 306 школи столиці


Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м Києві у зв’язку із надходженням колективної скарги батьків щодо харчування дітей неякісними харчовими продуктами та питною водою, був здійснений позаплановий захід державного нагляду (контролю) Школи І-ІІІ ступенів № 306 міста Києва та Комунального підприємства «Зеніт» стосовно дотримання вимог законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів з відбором зразків харчових продуктів та проб питної води.

Під час позапланового інспектування встановлені порушення вимог законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів для лабораторних досліджень відібрано 5 зразків харчових продуктів, 15 змивів з об’єктів навколишнього середовища. 6 проб питної води з питних фонтанчиків та мережі централізованого водопостачання закладу.

Відповідно до результатів лабораторних досліджень проведених Державною установою "Київський міський лабораторний центр", проба води питної питного фонтанчику № З не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» за бактеріологічними показниками.

За результатами проведених лабораторією Випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи лабораторних досліджень проб харчових продуктів із 5 відібраних проб харчових продуктів, 1 проба «салат з вареного буряка» не відповідає показникам якості та безпечності харчових продуктів, а саме виділено стафілокок (Staph. aureus).

Також виявлено порушення:
  • не проводиться контроль за вологістю в складських приміщеннях для зберігання сухих сипучих продуктів;
  • частково пошкоджений інвентар для розробки харчових продуктів;
  • відсутні відомості щодо калібрування термометрів на виробничих потужностях.
За результатами здійснення позапланового інспектування Комунального підприємства «Зеніт» Головним управлінням видано Рішення про знищення, відкликання та/або вилучення з обігу харчових продуктів та припис про усунення порушень вимог законодавства.

На сьогоднішній день роботу питного фонтанчика припинено до отримання лабораторного підтвердження відповідності води ДСанПіН 2.2.4-171-10, підприємством Зеніт та адміністрацією школи вжито корегувальних заходів, а саме - виконано вимоги припису, проведено позапланову дезінфекцію, замінено персонал що обслуговував дітей ,інших співробітників направлено на додаткові обстеження.

Заходи продовжуються, питання знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
Автор: pressa від 26.11.2018