Оголошення

Новини

Щодо спростування фейкової інформації про подачу в містах України у водопровідну мережу підвищеної дози хлору


31 серпня, в агентстві "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція щодо спростування фейкової інформації про подачу в містах України у водопровідну мережу підвищеної дози хлору.

У заході взяли участь директор з інформаційної політики Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Вікторія Яковлєва, перший заступник директора департаменту – головний інженер департаменту експлуатації водопровідного господарства ПрАТ «АК «Київводоканал» Володимир Костюк, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук, начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Віра Радченко, заступник начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби м. Києва Дмитро Байраченко.

На поточному тижні в мережі Інтернет була розповсюджена недостовірна інформація щодо промивки водопровідних мереж хлором у потрійній концентрації в період з п’ятниці до понеділка. Подібні неправдиві повідомлення зокрема були масово розтиражовані в Києві, Харкові, Одесі та Кропивницькому.

Асоціація «Укрводоканалекологія» від імені водоканалів України заявляє, що фейкова новина про промивку розповсюджується для дестабілізації ситуації в містах та має на меті спаплюжити репутацію водоканалів.

«Фейкові повідомлення, про які йде мова – це ще одне обличчя гібридної війни: вже дісталися до водоканалів відразу багатьох міст України. Мета – навести паніку! Ми просимо людей бути пильними та не піддаватися на провокації. Запевняємо, що холодна вода, що надходить в централізовану мережу та  є запорукою нормального існування мешканців населених пунктів знаходиться під постійним контролем,» – заявив Президент Асоціації, Голова правління-генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

Вікторія Яковлєва зазначила, що всі повідомлення про промивку мереж почали з’являтися одночасно, поширюючись через соціальні мережі та месенджери. Вона закликала громадян не піддаватися паніці та брати інформацію виключно з офіційних джерел – з сайтів водоканалів або КМДА, з офіційних сторінок у соціальних мережах.

У свою чергу  Володимир Костюк розповів, що водоканали дійсно проводять планові профілактичні промивки водопровідних мереж. Проте вони відбуваються виключно зі заздалегідь запланованим графіком та узгоджуються з усіма службами міста. Окрім того про цей захід обов’язково інформуються мешканці, чиї будинки потрапляють в зону промивки – через офіційні сайти, ЗМІ, соціальні мережі, оголошення на дверях під’їздів тощо.

Промивка – це обов’язкова профілактика, необхідна для того, щоб вода, у тому числі у спеціальних резервуарах, не застоювалася та залишалася відповідної якості. Окрім того, під час таких заходів труби очищаються від можливого осаду та бактеріологічних забруднень.

«Промивочні заходи виконуються виключно в нічний час з випуском промивочної води в каналізаційну систему, тобто без подачі в будинки. Після проведення робіт обов’язково беруться аналізи води, та тільки після отримання результатів приймається рішення щодо подачі води у внутрішньобудівникову мережу – безпосередньо у домівки мешканців», – підкреслив Костюк.

Віра Радченко зазначила, що ніяких зустрічей щодо можливого підвищення рівня хлору у мережах не було. «Отримавши будь-яку інформацію щодо того, що саме відбувається з житлово-комунальним господарством міста, варто перевірити її на офіційних сайтах або за телефонами 15-51 або 15-57, у ЦОСах тощо», – зауважила вона.

Роман Ткачук повідомив, що вони тримають руку на пульсі та 24 години на добу спілкуються з водоканалами. «Якби відбулася якась надзвичайна ситуація, відразу ж була скликана комісія», – сказав він.

Окрім того, представник Держпродспоживслужби м. Києва Дмитро Байраченко повідомив, що протягом тижня відхилень за санітарно-хімічними показниками холодної води не фіксувалося лабораторіями Київського міського лабораторного центру та лабораторіями Київводоканалу.
Автор: pressa від 03.09.2018