Оголошення

Новини

Відбулася нарада щодо виявлення поширення контрафакту та насіння сумнівного походження та якості


22 серпня 2018 р. року за ініціативою сектору контролю в сфері насінництва та розсадництва відбулася нарада щодо розгляду питання здійснення заходів контролю; дотримання технологій виробництва на етапах вирощування, збирання та післязбиральної обробки насіння; дотримання сортових та посівних якостей насіння, що реалізується суб’єктами оптової та роздрібної торгівлі; виявлення поширення контрафакту та насіння сумнівного походження та якості.

В роботі наради взяли участь виконавчий директор Насіннєвої асоціації України - Сюзанна Григоренко, керівник з підтримки громадських проектів Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством – Вероніка Березовська, представник Компанії «Пархоменко і Партнери» – Тарас Цикалюк, голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» – Дмитро Крошка, координатор Комітету з питань охорони прав на сорти рослин Насіннєвої асоціації України, менеджер зі зв'язків з державними органами ТОВ "ЛІМАГРЕЙН УКРАЇНА" – Ольга Храновська, представник Торгового дому «Насіння»- офіційний дистриб’ютор ТОВ «Сінгента» – Доронін В.П., аналітик експерт Інформаційної агенції ІНФО ІНДУСТРІЯ – Галина Каражбей, представники місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій.

На нараді було надано рекомендації щодо виявлення, поширення контрафакту та насіння сумнівного походження, а також зосереджено увагу присутніх на нормативних вимогах до ведення насінництва та розсадництва в сучасних умовах, особливо, дотримання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин .

Керівник з підтримки громадських проектів Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством - Вероніка Березовська  звернула увагу присутніх на конкретних методах впливу на вирішення питання неякісної продукції в сфері насінництва та розсадництва та запропонувала об’єднати зусилля щодо інформування споживачів та виробників насіння та садивного матеріалу приєднавшись до Просвітницької компанії «Дні боротьби з підробками та піратством», впровадженою Альянсом в 2012 році. В рамках програми уже проведено більше 40 заходів  по всій Україні серед науковців, держслужбовців, журналістів, звичайних виробників  та за участю Насіннєвої асоціації України.

Підсумки наради підбив перший заступник Олександр Овчаренко та визначив ключові завдання щодо діяльності Сектору, виходячи з пріоритетних питань, які були висвітлені на нараді.

Автор: pressa від 23.08.2018