Новини

Шість із семи перевірених закладів ресторанного господарства Києва ігнорують вимоги закону щодо заборони куріння


Позапланові перевірки закладів ресторанного господарства за останній місяць у Києві встановили, що у 6 із 7 закладів не дотримуються вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів.  Про це свідчить наявність попільничок на столах та відсутність розміщеної відповідної наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!"
 
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві ініціювали позапланові заходи держаного нагляду (контролю) закладів ресторанного законодавства на предмет дотримання вимог статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» за результатами розгляду звернень споживачів.
 
«Охорона здоров'я людей від шкоди, що завдається їхньому здоров'ю курінням тютюнових виробів чи іншим способом їх вживання – це один із важливих напрямів роботи ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві. І головне – норма закону має бути виконана», – зазначає Олег Рубан, очільник ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві.
 
Закон, з поміж іншого визначає, що куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється у приміщеннях закладів ресторанного господарства, проте непоодинокі випадки, коли працівники та адміністрація закладів цих вимог не дотримуються.
 
«Щоб мати можливість реагувати на порушення прав споживачів що стосуються не виконання вимог щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, нам потрібна обґрунтована підстава. Це належним чином оформлене звернення від споживача», – зазначає Віталій Вишняк, начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства управління захисту споживачів.
 
У разі порушення закладом ваших споживацьких прав, зокрема, не дотримання обмежень щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, необхідно подати до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві звернення. Зазначити найменування суб’єкта господарювання, його фактичне місце здійснення діяльності, детальний опис порушення прав. Вимоги до оформлення за посиланням.
 
До порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції та надаються обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог Закону.

Автор: Редактор від 08.07.2020