Новини

Зниження захворюваності мешканців столиці – ключовий показник діяльності Держпродспоживслужби в м. Києві


Учасники колегії Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Підвели підсумки роботи за 2019 рік та поставили завдання на перший квартал 2020 року
 
«Здоров’я киян залишається головним пріоритетом діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві на 2020 рік. І наша служба має кілька ключових завдань, для досягнення поставленої мети. Маємо сконцентрувати зусилля щоб забезпечити в столиці чистого повітря, гарантувати дітям якісне і безпечне харчування у навчальних закладах», - наголосив Олег Рубан, очільник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
 
Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ігор Басюк проаналізував, як дотримувалися законодавства у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини. Він повідомив, що минулого року було на території столиці було прийнято 148 рішень про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів та 83 рішення про вилучення з обігу харчових продуктів. Це булоповязано з виявленими порушеннями, які становили загрозу для життя або здоров’я людей.
 
Про основний із факторів ризику для здоров’я населення міста Києва – забруднення атмосферного повітря розповів Дмитро Байраченко, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства. У минулому році відхилення від нормативних показників у повітрі були виявлені, переважно, за вмістом: азоту діоксиду, вуглецю оксиду, формальдегіду. Він повідомив, що 80% усіх викидів в атмосферне повітря міста приходиться ті, що утворюються у двигунах внутрішнього згорання автомобілів. Крім того назвав основних забруднювачів повітря столиці: сміттєспалювальний завод Філіал «Завод «Енергія» ПАТ «Київенерго», ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 ПАТ «Київенерго»,  територія колишнього заводу ВАТ «Радикал», ПрАТ «Фанплит», ТОВ «Євро-Реконструкція»,  ЗАТ «Екостандарт», ДП «Захід», Дніпровська та Деснянська водопровідні станції, Полігон твердих побутових відходів №5.
 
Про успішні заходи щодо усунення порушень вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін розповів начальник Відділу контролю за регульованими цінами Дмитро Курочка. У результаті позапланових перевірок споживачам у 2019 році було повернуто понад 381 тис. грн за послугу централізованого опалення.
 
Ще 1 млн 411 тис грн. було повернуто киянам завдяки професійному та об’єктивному розгляду звернень громадян спеціалістами Управління захисту споживачів, про це повідомила начальник відділу контролю у сфері робіт та послуг Анна Матвієнко.
 
Начальник Управління організаційного та інформаційного забезпечення Щербакова Валентина поінформувала присутніх про близько 6 тис. наданих управлінням адміністративних послуг. Серед них експлуатаційні дозволи – 80, державна реєстрація потужностей – 4954, санітарні паспорти – 320, дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – 590).
 
У результаті обговорення учасники ухвалили рішення, де визначили відповідальних і терміни виконання завдань у поточному році.Автор: Редактор від 13.02.2020