Оголошення

Статті

З історії вакцинації в Європі. Деякі захворювання, яким можна запобігти саме завдяки вакцинам.

Першою європейською країною, що зацікавилася вакцинацією, стала Англія. Дружина англійського посла, який жив в Османії, надихнувшись прикладом турків, прищепила своїх дітей від віспи, а потім провела дослідження на ув'язнених, засуджених до смерті. Вражаючі результати експерименту спонукали велику частину вищого світу Англії вакцинуватися від віспи. Сталося це тільки в 18 столітті, в той час як в Китаї перші згадки про щеплення датуються X століттям. З розвитком медицини створювалися вакцини від чуми, коклюшу та інших інфекцій, які вважалися раніше смертельними. З введенням деяких обов'язкових щеплень число інфекційних інфекцій, які гуляли по Європі, скоротилася в рази.

Визначення переліку обов'язкових щеплень в кожній європейській країні проходило методом проб і помилок. У 70-ті роки через недосконалість вакцини проти коклюшу деякі країни Європи, наприклад, Німеччина, Швеція і Італія відмовилися від вакцинації цього захворювання. Це фактично призвело до епідемії кашлюку, що в кінцевому підсумку посприяло розробці більш досконалих форм вакцини.

В даний час європейський щеплення матеріал вдосконалений настільки, що вакцинація в Європі не представляє навіть малої загрози ускладнень.

Кожна європейська країна має свій національний календар профілактичних щеплень, який складається на підставі поширеності хвороб в країні і з урахуванням ризику зараження в кожному окремо взятому віці.

Зазвичай в цей календар включено близько 15 профілактичних щеплень: правець, кір, дифтерія, коклюш, свинка, поліомієліт, гепатит В, краснуха, пневмококової інфекція, вітряна віспа, гемофільна інфекція та ін.

У більшості країн Європи щеплення не є обов'язковими, але діють постійні комісії з вакцинації, і всім бажаючим роблять щеплення відповідно до її рекомендацій. В інших країнах, наприклад у Франції та Німеччині, обов'язковими є три щеплення, в Бельгії одна - поліомієліт.

Варто зауважити, що в разі відмови від календарних щеплень, в країнах Європи утисків будь-яких цивільних прав не відбувається. Без обов'язкових щеплень вільно приймають дітей і в дитячий сад, і в школу, і на роботу, звичайно за деякими професійними винятками: як правило, для державного медичного персоналу в Європі повсюдно обов'язкове щеплення від гепатиту В.

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я все активніше закликає батьків погоджуватися на вакцинацію дітей, щоб запобігти виникненню епідемій.

Сучасні вакцини вдосконалюються з кожним днем, і навіть дитина зі слабким імунітетом зможе без ускладнень або негативних наслідків перенести вакцинацію. Тим більше, що не варто забувати - перенести хворобу завжди набагато важче, ніж перенести реакцію на щеплення.

За матеріалами http://shcheplen.ru/shheplennya-vid-koru-krasnuxi-parotitu/121.html


Автор: pressa від 16.01.2018

  

Відеорепортаж