Оголошення

Статті

В Україні з початку року від кору померло чотири людини - імунолог Лапій

В Україні в 2017 році зафіксовано чотири смертельні випадки в результаті захворювання на кір. Про це в інтерв'ю "Громадському радіо" розповів головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

За його словами, в 2017 році від кору померло двоє дітей і двоє дорослих.

"Можемо згадати 2001, 2005-2006 роки. У 2006 році у нас захворіло понад 40 тис. - це тільки зареєстровані випадки, в 2012 році офіційно зареєстровано трохи більше 12 тис. Минуло п'ять-шість років - маємо підйом захворюваності", - розповів Лапій .

Він зазначив, що зростання захворюваності на кір прогнозується і в 2018 році.

"Кір буде і на початку 2018 року. Як буде в другій половині 2018 року, зараз говорити рано. Все залежить від того, як будуть вакцинуватися діти. Але навчальний процес, який ми маємо в осінньо-зимовий, весняний періоди, буде сприяти тому, що вірус кору буде легко поширюватися від дитини до дитини і таким чином входити в сім'ю ", - заявив Лапій.

У листопаді 2016 року Всесвітнє організація охорони здоров'я попереджала про можливу епідемію кору в Україні через низький рівень вакцинації дітей.

У червні 2017 року заступник міністра охорони здоров'я України Оксана Сивак заявляла, що в Україні достатньо вакцини проти кору, щоб зробити щеплення дітям. У той же час вона зазначила, що МОЗ працює над тим, щоб закупити такі вакцини для дорослих.

У листопаді в коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський повідомляв, що в 2017 році, за офіційними даними, в Україні на кір захворіло понад дві тисячі осіб. Він спрогнозував, що в 2018 році число українців, хворих на кір, може перевищити 40 тис.

Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості. Основні симптоми хвороби - висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація.


Автор: від 09.01.2018

  

Відеорепортаж