Оголошення

Статті

Про ускладнення епідемічної ситуації із захворюваності на кір в місті Києві

За інформацією Державної установи "Київський міский лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" у м. Києві у 2017 році розпочався черговий підйом захворюваності на кір. Захворіло 87 осіб, у тому числі 63 дітей (у 2016 році було зареєстровано лише 2 випадки). Захворюваність реєструвалася у вигляді спорадичних випадків і спалахів.

86% серед всіх захворілих не були щеплені проти кору.

У 2017 році зареєстровано 5 спалахів кору, 4 з яких - серед представників ромської національності (захворіло 34 особи, у тому числі 32 дитини).

З початку 2018 року інтенсивність епідемічного процесу значно зросла.  Так, станом на 09.01.2018 зареєстровано 54 випадки кору, з них 43 випадки серед дітей.

За попередніми даними майже всі хворі були не щеплені проти кору, через відмову. Хворіють діти різних вікових груп. Серед дітей дошкільних навчальних закладів зареєстровано 11 випадків, серед школярів 21 випадок. Також зареєстровано 1 випадок у вчителя початкової школи.

З епідеміологічного анамнезу встановлено, що понад 20 хворих з 22.12.2017 по 30.12.2017 відвідували цирк «Кобзов», серед працівників якого 26.12.2017 року зареєстровано випадок кору.
09.01.2018 зареєстровано спалах захворювання на кір серед учнів 1-Д класу Загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів Скандинавської гімназії. Всі захворілі учні були не щеплені.
Профілактичні щеплення, відповідно до чинного законодавства України, є обов'язковими і включаються до Календаря профілактичних щеплень.

Календар профілактичних щеплень в Україні - нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, яким встановлюються перелік обов’язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення.

Враховуючи неблагополучну епідемічну ситуацію із захворюваності на кір в місті, з метою запобігання поширенню захворюваності серед населення столиці, на підставі статей 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», статті 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", необхідно забезпечити виконання комплексу протиепідемічних заходів:
  • високий рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей згідно з календарем профілактичних щеплень;
  • облік та своєчасне обстеження всіх хворих на кір, включаючи вірусологічні дослідження;
  • проведення аналізу епідемічної ситуації з кору та ефективності імунопрофілактики;
  • не допускати дітей, які не отримали профілактичних щеплень, відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, до відвідування дитячих закладів.
У разі виявлення хворого або спалаху на кір в організованих колективах необхідно забезпечити:
  • проведення санітарно-гігієнічних заходів;
  • максимально можливу ізоляцію групи (класу) від іншого колективу терміном на 21 день;
  • заборону приймання нещеплених осіб і осіб без довідки закладу охорони здоров'я про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;
  • установлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходились протягом 21 дня у контакті з хворим на кір;
  • медичний огляд осіб,  які перебували в контакті з хворим на кір, установлення  часу спілкування з хворим, а також імунний статус і наявність захворювання на кір в анамнезі.Автор: від 09.01.2018

  

Відеорепортаж